Monday, December 27, 2010

Tan Sri Lee Loy Seng Grand Final leg

Venue: Dewan Majlis Sukan Negeri Perak
Date: 19 December 2010

The winners are as follow:

Top 8:
1. FM Castellano Christopher
2. FM Olay Reggie Edgar
3. Elgin Lee
4. Ahmad Mudzafar bin Ramli
5. Mohd Johan bin Mohamed Jamil
6. Fong Yit Ho
7. Mohd Azizul Hakim
8. Ee Kong Yun

Under 16:
1. Fong Yit San
2. Vikna Roshan
3. Tang Kar Khei
4. Amir Hamzah bin Othman
5. Yew Jin

Under 16 Girls:
1. Zahidah Faqeehah binti Azmi
2. S. Shankari
3. Norfaten Anisa binti Izat

Under 12:
1. Tang Wei Kit
2. William Lee
3. Nabil bin Azmi
4. Benjamin Lee
5. Muhamad Khairulizwan Haikal

Under 12 Girls:
1. Akmar Laily binti Othman
2. Thieerapporn Phraseart
3. Nur Najwa

*Wong Jing Wen was missed out for 2nd placing in the Under 12 Girls category. An additional prize was awarded to her.

Best PICA:
1. Syamaizar bin Lup
2. Noorahim bin Abdullah
3. Ahmad Kamal Rustam

KLK Grand Prix Prizes:
1. Fong Yit San = 69 points
2. Fong Yit Ho = 39 points
3. Ahmad Mudzaffar = 27 points

Monday, November 29, 2010

Perak Closed 2010

Perak Closed 2010 Wisma Sukan MSN
27th and 28th November 2010

The winners are as follow:

Open:
1.   Ahmad Fadzil bin Nayan
2.   Mohd Johan Jamil
3.   Fong Yit San
4.   Syamaizar Lup
5.   Ahmad Mudzafar bin Ramli
6.   Fong Choong Ee
7.   Ee Kong Yun
8.   Mat Zaki Yeop
9.   Amirudin bin Zakaria
10. Vikna Roshan A/L Gunasegaran

Best Veteran:
1.   Nasaree bin Mohd Ismail

Best Female Player:
1.   Zahidah Faqeehah binti Azmi

Under 16:
1.   Muhammad Zikri bin Mat Zaki
2.   Ezaq Dzafrieudin bin Mohd Zaki
3.   Yew Jin
4.   Ahmad Sabri bin Ahmad Yusup
5.   Anand Phraseart A/L Manoon

Under 16 Girls:
1.   Shankari A/P Sukumaran
2.   Fatin Nabilah binti Zainal Abidin
3.   Yee Mei Yi
4.   Shangeetha A/P Sukumaran
5.   Fatin Nadhirah binti Zainal Abidin

Under 12:
1.   Nabil bin Azmi
2.   Ee Kong Yu
3.   Shankara A/L Sukumaran

Under 12 Girls:
1.   Akmar Laily binti Othman
2.   Fong Mi Lyn
3.   Zahiah binti Khairul Md Salleh


Tuesday, November 9, 2010

Tan Sri Lee Loy Seng 
Perak Grand Prix Chess Championship 2010
The Grand Final leg will be held on 12 19 December 2010 at Dewan Majlis Sukan Negeri Perak
Details are in the entry form posted below.


Kejohanan Catur Tertutup Negeri Perak 2010
(Anjuran bersama PICA, Majlis Sukan Negeri Perak dan KLK Bhd)

Tarikh: 27 & 28 November 2010
Tempat: Dewan MSN, Majlis Sukan Negeri Perak
Kelayakan: Terbuka kepada peminat yang bermastautin, menuntut, bekerja atau dilahirkan dalam Negeri Perak
Jadual Pertandingan
27 November 2010: 9pagi - 6 petang: 5 pusingan
28 November 2010: 9pagi - 4:30 petang : 4 pusingan
Kawalan masa: 45 minit
Hadiah-hadiah:  Johan :           Rm 300.00 & Trofi
                         Naib johan:    Rm 200.00 & Trofi
                         Ke 3:             Rm 150.00 & Trofi
                         Ke 4:             Rm 120.00
                         Ke 5:             Rm 100.00
                         Ke 6:             Rm  80.00
                         Ke 7:             Rm   70.00
                         Ke 8:             Rm   60.00
                         Ke 9:             Rm   50.00
                         Ke 10            Rm   50.00
Trofi-trofi untuk peserta remaja terbaik (Lelaki/wanita) bawah 12 (6 trofi) dan bawah 16 (10 trofi)
Pemain wanita dan veteran terbaik Rm 50.00
Yuran penyertaan: Ahli PICA, remaja bawah 16 tahun: Rm15.00
                             Lain-lain                                          Rm20.00
Peserta hendaklah berdaftar dengan En. Yunus 013-3908129
atau bayar kepada akaun Perak International Chess Association (Maybank 0-08177-318240) dan fax pay-in slip kepada 05-2419289 (tulis nama peserta dan kategori di atas pay-in slip)
Tarikh tutup: 22 November 2010

Pendaftaran lewat akan dikenakan denda Rm5.00
Segala maklumat tertakluk kepada pindaan atas budi bicara pihak penganjur

Tuesday, September 14, 2010

Tan Sri Lee Loy Seng Perak Chess Grand Prix _ Kampar Leg

Tan Sri Lee Loy Seng Perak Chess Grand Prix _ Kampar Leg
Venue: Grand Kampar Hotel, Kampar, Perak
Date :  Sun 26 September 2010
Contact : Yunus (Tel: 013-3908129 ) or Sukumaran (Tel: 012-5252445) or
Kamaruddin (019-4316793)

Wednesday, September 8, 2010

1st National Rapid Chess Championship

Date : 9th and 10th October 2010
Venue : Multi Purpose Hall, Universiti Teknologi Petronas, Perak.
Time Control : 25 Minutes + 10 Seconds increment from move 1
Round : 8 rounds Swiss System
Tie-Break : Buchholz, SB, Cumulative.

Category : Open-8, Girl-8, Open-10, Girl-10, Open-12, Girl-12, Open-14, Girl-14, Open-16, Girl-16, Open-18, Girl-18 and Open Category. (13 Categories)
* Open-18, Girl-18 and Open Category will play in 1 category.
* Certificate of participation will be provided for every player

Prizes : All top 3 for age-group category will receive medals and certificate of achievement.
The champion for each category will automatically chosen to represent Malaysia in Malaysia-Singapore Rapid match 2011.

For Open category :
1st : RM 1000
2nd : RM 500
3rd : RM 400
4th : RM 300
5th : RM 200
6th : RM 100
7th : RM 80
8th : RM 70
9th : RM 60
10th : RM 50

Best UTP : RM 50
Best IPT : RM 50
Best Lady : RM 50
Best Veteran (55 years and above) : RM 50

Entry Fee :
Open-8, 10, 12 = RM 25
Open-14, 16 = RM 30
Open-18 and Open Category = RM 35

Closing Date : 2nd October 2010

Any enquiries, please contact : Saeksarn (017-5514682) or Zulaizat (013-4666195)


Wednesday, July 28, 2010

Tan Sri Lee Loy Seng Chess Championship
6th leg
Venue: SMK St Anthony, Teluk Intan 
Date: 25 July 2010.

The winners are as follow:
Open:
1. Fong Yit San
2. Azhar Muhd Syakir Shazmeer
3. Ahmad Kamal bin Rustam Affendi
4. Liong Ing Kiat
5. Fong Yit Ho
6. Muhd Syazwan
7. Azizul Hakim
8. Ahamad Muzafar B Ramli

Under 16:
1. Azhar Muhd Irfan Haqqim
2. Fikri Saleh
3. Azhar Puteri Munajjah & Choong Kar Guan
4. Amir Hamzah
5. Beh Sin Yee

Under 16 girl:
1. Anis Fariha
2. Akmar Laily
3. Nur Izzti binti Jasnizan

Under 12:
1. Azhar Puteri Rifqah Fahada
2. Ahmad Falah
3. Fahim Al Faqeh Saleh
4. Muhamad Kamal
5. M Syahmi b. Roslan

Under 12 girl:
1. Beh Sin Zhi
2. Nur Syaza Maryam Bt Ismail

Sunday, July 11, 2010

Tan Sri Lee Loy Seng (6th Leg.)

TAN SRI LEE LOY SENG

Perak Grand Prix Chess Championship 2010

6th LEG - TELUK INTAN 

(Sponsored by Kuala Lumpur Kepong Bhd.)

Organized By: Perak International Chess Association (PICA) & Dato’ Arthur Tan Chess Centre (DATCC)

Date : 25th July 2010 (Sunday)

Venue : SMK St. Anthony, Teluk Intan, Perak

Prize :

Open
1st : RM250 + Medal + Certificate
2nd : RM 200 + Medal + Certificate
3rd : RM 150 + Medal + Certificate
4th : RM 100
5th : RM 80
6th : RM 70
7th : RM 60
8th : RM 50
(THE CHAMPION IN THE OPEN WILL BE GIVEN FREE ENTRY TO THE GRAND FINALS)

Under-16
1st : RM 100 + Medal + Certificate
2nd : RM 80 + Medal + Certificate
3rd : RM 60 + Medal + Certificate
4th : RM 50
5th : RM 40

Best Girl Under-16
1st : RM 40 + Medal + Certificate
2nd : RM 30 + Certificate
3rd : RM 20 + Certificate

Under-12
1st : RM50 + Medal + Certificate
2nd : RM 40 + Medal + Certificate
3rd : RM 30 + Medal + Certificate
4th : RM 20
5th : RM 15

Best Girl Under-12
1st : RM 30 + Medal + Certificate
2nd : RM 20 + Certificate
3rd : RM 15 + Certificate

Schedule :
8:30 : Registration
9:30 : Round 1 - 4
2:00 : Round 5 - 7
5:15 : Prize Giving Ceremony

Time Control :
25 mins To Finish

Tie-Break :
Buchholz, SB, Cumulative

LATE ENTRIES SURCHARGE RM 5.
PICA RESERVE THE RIGHT TO ACCEPT OR REJECT ENTRIES

Entry Fees :
Open : RM 25 (RM 20 for Perakians / PICA)
U-16 : RM 15 (RM 10 for Perakians / PICA)
U-12 : RM 10 (RM 5 for Perakians / PICA)

PAYMENT (Bank in) :
The entry form and a copy of pay-in-slip MUST be faxed to 05-2419289. (Not later than Thursday, 22nd July 2010). Maybank Account : Perak International Chess Association (Account No: 0-08177-318240). Direct submission of entry form with cash payment to Yunus 013-3908129 or Andrew Ooi Gilacatur (016-6295352).

Other Legs:
Kampar, 01 Aug / Grik, 26 Sep / Kuala Kangsar, 17 Oct / FINALS-Ipoh 19 Dec 2010 (All dates subject to confirmation)

Wednesday, June 23, 2010

Tahniah Kepada NWM Fong Mi Yen!

Kejohanan Catur Kebangsaan (National Chess Championship) telah berlangsung bermula pada 16 Jun dan berakhir pada 20 Jun yang lalu bertempat di Universiti Kebangsaan Malaysia.

Perak telah menghantar pemain-pemain bagi kategori lelaki dan perempuan. Sebanyak 9 pusingan Swiss telah dijalankan.

Dalam kategori wanita, Fong Mi Yen telah berjaya menjadi johan dan dianugerahkan gelaran National Women Master (NWM). Beliau mendapat 7.5 mata daripada 9 pusingan. Antara pemain yang berjaya beliau tewaskan ialah Kwan Tszee Yeung, Hoh Tjin Li, NWM Tan Li Ting, NWM Alia Anin dan Haslindah Ruslan.

Bagi kategori lelaki, kedudukan terbaik hanya berjaya mencapai tempat ke-10 oleh Ahmad Fadzil Nayan dan tempat ke-11 oleh Sumant Subramaniam. Kedua-dua mereka berjaya mengumpul 6 mata daripada 9 pusingan.

Diharapkan pada masa akan datang lebih ramai lagi pemain daripada negeri Perak berjaya mendapat gelaran National Master (NM) dan National Women Master (NWM). Untuk berita lanjut, boleh merujuk di laman web http://nc-2010.blogspot.com/.

*Gambar diambil dari laman web : http://nc-2010.blogspot.com/.

Tuesday, June 1, 2010

PERAK GRAND PRIX CHESS 2010

TAN SRI LEE LOY SENG
Perak Grand Prix Chess Championship 2010

5th LEG - BATANG PADANG
(Sponsored by Kuala Lumpur Kepong Bhd.)

Organized By: Perak International Chess Association (PICA) & Dato’ Arthur Tan Chess Centre (DATCC)

Date : 27th June 2010 (Sunday)
Venue : SMKA Slim River, Perak

Prize :

Open
1st : RM250 + Medal + Certificate
2nd : RM 200 + Medal + Certificate
3rd : RM 150 + Medal + Certificate
4th : RM 100
5th : RM 80
6th : RM 70
7th : RM 60
8th : RM 50
(THE CHAMPION IN THE OPEN WILL BE GIVEN FREE ENTRY TO THE GRAND FINALS)

Under-16
1st : RM 100 + Medal + Certificate
2nd : RM 80 + Medal + Certificate
3rd : RM 60 + Medal + Certificate
4th : RM 50
5th : RM 40

Best Girl Under-16
1st : RM 40 + Medal + Certificate
2nd : RM 30 + Certificate
3rd : RM 20 + Certificate

Under-12
1st : RM50 + Medal + Certificate
2nd : RM 40 + Medal + Certificate
3rd : RM 30 + Medal + Certificate
4th : RM 20
5th : RM 15

Best Girl Under-12
1st : RM 30 + Medal + Certificate
2nd : RM 20 + Certificate
3rd : RM 15 + Certificate

Schedule :
8:30 : Registration
9:30 : Round 1 - 4
2:00 : Round 5 - 7
5:15 : Prize Giving Ceremony

Time Control :
25 mins To Finish

Tie-Break :
Buchholz, SB, Cumulative

LATE ENTRIES SURCHARGE RM 5.
PICA RESERVE THE RIGHT TO ACCEPT OR REJECT ENTRIES

Entry Fees :
Open : RM 25 (RM 20 for Perakians / PICA)
U-16 : RM 15 (RM 10 for Perakians / PICA)
U-12 : RM 10 (RM 5 for Perakians / PICA)

PAYMENT (Bank in) :
The entry form and a copy of pay-in-slip MUST be faxed to 05-2419289. (Not later than Thursday, 24th June 2010). Maybank Account : Perak International Chess Association (Account No: 0-08177-318240). Direct submission of entry form with cash payment to Yunus 013-3908129 or Hamisah 012-5008723 or Ustaz Ismail (019-5520391).

Other Legs:
Teluk Intan, 11 Jul / Kampar, 01 Aug / Grik, 26 Sep / Kuala Kangsar, 17 Oct / FINALS-Ipoh 19 Dec 2010 (All dates subject to confirmation)

Lumut Leg. Winner

Tan Sri Lee Loy Seng (4th. Leg.)


Date : 23 Mei 2010
Venue : SMK ACS, Sitiawan.

Open Category :

1) Fong Yit San
2) Fong Yit Ho
3) Ahmad Mudzafar Ramli
4) Fong Chong Ee
5) Syamaizar Lup
6) Ee Kong Liang
7) Wan Mohd Jeefri Wan Jusoh
8) Fairul Azman Zulkafli

Under-16 :

1) Ee Kong Yun
2) Muhammad Hafizi Muhamad
3) William Lee
4) Ahmad Adib Abdul Malik
5) Tang Kar Khei

Under-16 (Girl) :

1) Nurul Syakirah Ismail
2) Nurul Azlina Shamsuddin
3) Aina Najihah Abdul Malik

Under-12 :

1) Benjamin Lee
2) Ee Kong Yu
3) Amir Hamzah Othman
4) Tang Wei Kit
5) Muhammad Kamal Najmi

Under-12 (Girl) :

1) Akmar Laily Othman
2) Nurril Jamaluddin
3) Maryam Jameela Zainuddin


Thursday, May 13, 2010

Perak Grand Prix Chess Championship 2010

TAN SRI LEE LOY SENG
Perak Grand Prix Chess Championship 2010

4th LEG - LUMUT (Sponsored by Kuala Lumpur Kepong Bhd.)
Organized By: Perak International Chess Association (PICA) & Dato’ Arthur Tan Chess Centre (DATCC)

Date : 16 May 2010  postpone to 23rd May 2010 (Sunday)
Venue : Sekolah Menengah Kebangsaan Methodist (ACS) Sitiawan, Perak

Due to a mix up in the booking of the tournament hall, we have to postpone the above tournament from 16th May to 23rd May 2010.

Sorry for any inconvenience.

See you there!

Tuesday, May 4, 2010

Perak Grand Prix Chess Championship 2010

TAN SRI LEE LOY SENG
Perak Grand Prix Chess Championship 2010

4th LEG - LUMUT (Sponsored by Kuala Lumpur Kepong Bhd.)

Organized By: Perak International Chess Association (PICA) & Dato’ Arthur Tan Chess Centre (DATCC)

Date : 16TH May 2010 (Sunday) postpone to 23rd May 2010 (Sunday)
Venue : Sekolah Menengah Kebangsaan Methodist (ACS) Sitiawan, Perak

Prize :

Open
1st : RM250 + Medal + Certificate
2nd : RM 200 + Medal + Certificate
3rd : RM 150 + Medal + Certificate
4th : RM 100
5th : RM 80
6th : RM 70
7th : RM 60
8th : RM 50
(THE CHAMPION IN THE OPEN WILL BE GIVEN FREE ENTRY TO THE GRAND FINALS)

Under-16
1st : RM 100 + Medal + Certificate
2nd : RM 80 + Medal + Certificate
3rd : RM 60 + Medal + Certificate
4th : RM 50
5th : RM 40

Best Girl Under-16
1st : RM 40 + Medal + Certificate
2nd : RM 30 + Certificate
3rd : RM 20 + Certificate

Under-12
1st : RM50 + Medal + Certificate
2nd : RM 40 + Medal + Certificate
3rd : RM 30 + Medal + Certificate
4th : RM 20
5th : RM 15

Best Girl Under-12
1st : RM 30 + Medal + Certificate
2nd : RM 20 + Certificate
3rd : RM 15 + Certificate

Schedule :
8:30 : Registration
9:30 : Round 1 - 4
2:00 : Round 5 - 7
5:15 : Prize Giving Ceremony

Time Control :
25 mins To Finish

Tie-Break :
Buchholz, SB, Cumulative

LATE ENTRIES SURCHARGE RM 5.
PICA RESERVE THE RIGHT TO ACCEPT OR REJECT ENTRIES

Entry Fees :
Open : RM 25 (RM 20 for Perakians / PICA)
U-16 : RM 15 (RM 10 for Perakians / PICA)
U-12 : RM 10 (RM 5 for Perakians / PICA)

PAYMENT (Bank in) :
The entry form and a copy of pay-in-slip MUST be faxed to 05-2419289. (Not later than Thursday, 13th May 2010). Maybank Account : Perak International Chess Association (Account No: 0-08177-318240). Direct submission of entry form with cash payment to Yunus 013-3908129 or Hamisah 012-5008723.

Other Legs:
Parit, 27 Jun / Teluk Intan, 11 Jul / Tapah/Kampar, 01 Aug / Grik, 26 Sep / Kuala Kangsar, 17 Oct / FINALS-Ipoh 19 Dec 2010 (All dates subject to confirmation)

Tuesday, April 27, 2010

Kerian Leg. Winner

Tan Sri Lee Loy Seng (3rd. Leg.)

Tarikh : 25 April 2010
Tempat : SM Teknik Kerian, Bagan Serai.

Open Category :
1) Anthony Liong Ing Kiat
2) Fong Yit San
3) Tan Khai Boon
4) Syamaizar Lup
5) Fong Mi Yen
6) Ahmad Mudzafar Ramli
7) Eddy Fong Choong Ee
8) Wan Mohd Jeefri Wan Jusoh

Bawah 16 :
1) Muhammad Hafizi Muhamad
2) Ahmad Adib Abdul Malik
3) Ayilavan a/l Andipalagan
4) Fatin Nur Nadhirah
5) Wan Farhan Danial

Bawah 16 (Perempuan) :
1) Tang Kar Khei
2) Nurril Syifanatul Afifie Jamal
3) Nur Aina Ramli

Bawah 12 :
1) Tang Wei Kit
2) Muhammad Izzat Irfan Che Mut
3) Wan Muhd Adam Dani
4) Amir Hamzah
5) Khairul Anwar Iskandar

Bawah 12 (Perempuan) :
1) Nurul Syakirah Ismail
2) Nurul Azlina Shamsudin
3) Akmar Laily

Wednesday, April 14, 2010

Perak Grand Prix Chess Championship 2010

Perak Grand Prix Chess Championship 2010


3rd LEG - KERIAN (Sponsored by Kuala Lumpur Kepong Bhd.)

Organized By: Perak International Chess Association (PICA) & Dato’ Arthur Tan Chess Centre (DATCC)

Date : 25th April 2010 (Sunday)

Venue : Sekolah Menengah Teknik Kerian, Jalan Siakap, Bagan Serai, Perak

Prize :

Open
1st : RM250 + Medal + Certificate
2nd : RM 200 + Medal + Certificate
3rd : RM 150 + Medal + Certificate
4th : RM 100
5th : RM 80
6th : RM 70
7th : RM 60
8th : RM 50
(THE CHAMPION IN THE OPEN WILL BE GIVEN FREE ENTRY TO THE GRAND FINALS)

Under-16
1st : RM 100 + Medal + Certificate
2nd : RM 80 + Medal + Certificate
3rd : RM 60 + Medal + Certificate
4th : RM 50
5th : RM 40

Best Girl Under-16
1st : RM 40 + Medal + Certificate
2nd : RM 30 + Certificate
3rd : RM 20 + Certificate

Under-12
1st : RM 80 RM50 + Medal + Certificate
2nd : RM 60 RM 40 + Medal + Certificate
3rd : RM 50 RM 30 + Medal + Certificate
4th : RM 40 RM 20
5th : RM 20 RM 15

Best Girl Under-12
1st : RM 40 RM 30 + Medal + Certificate
2nd : RM 30 RM 20 + Certificate
3rd : RM 20 RM 15 + Certificate

Schedule :
8:30 : Registration
9:30 : Round 1 - 4
2:00 : Round 5 - 7
5:15 : Prize Giving Ceremony

Time Control :
25 mins TO FINISH

Tie-Break :
SOLKOFF, SB, CUMULATIVE

LATE ENTRIES SURCHARGE RM 5.

PICA RESERVE THE RIGHT TO ACCEPT OR REJECT ENTRIES

Entry Fees :
Open : RM 25 (RM 20 for Perakians / PICA)
U-16 : RM 15 (RM 10 for Perakians / PICA)
U-12 : RM 10 (RM 5 for Perakians / PICA)

PAYMENT (Bank in) :
The entry form and a copy of pay-in-slip MUST be faxed to 05-2419289. (Not later than Thursday, 22nd April 2010). Maybank Account : Perak International Chess Association (Account No: 0-08177-318240). Direct submission of entry form with cash payment to Yunus (Tel: 013-3908129) or Haji Mas'ud Hamzah 012-4681665.

Other Legs:
Lumut, 16 May / Parit, 27 Jun / Teluk Intan, 11 Jul / Tapah/Kampar, 01 Aug / Grik, 26 Sep / Kuala Kangsar, 17 Oct / FINALS-Ipoh 19 Dec 2010 (All dates subject to confirmation)

Tuesday, April 13, 2010

Taiping Leg Winner

Open Category
1st : Fong Yit San
2nd : Long Ing Kiat
3rd : Ahmad Fadzil Nayan
4th : Abdul Rahman M. Sapuan
5th : Sit Seng Yaw
6th : Ahmad Mudzafar Ramli
7th : Wan Mohd Jeefri Wan Jusoh
8th : Syamaizar Lup

Under-16
1st : Tang Kar Khei
2nd : Nur Afizan Amir
3rd : Ee Kong Yun
4th : Muhammad Hafizi Muhamad
5th : Anand Phraseat a/l Ma Noon

Under-12
1st : Nurril Syifa'natul Afifie Jam
2nd : Tang Wei Kit
3rd : Chee Kitt Win
4th : Ooi Zhi Yang
5th : Ee Kong Yu

Under-16 Girl
1st : Fatin Nabila Zainal Abidin
2nd : Fatin Nur Nadhirah Mat Rahim
3rd : Siti Sarah Wan Abdul Karim

Under-12 Girl
1st : Siti Sarah Wan Abdul Karim
2nd : Wan Nurdina Iman Wan Azmi
3rd : Wan Nurdina Iman Wan Azmi

Thursday, March 18, 2010

Perak Grand Prix Chess Championship 2010

Perak Grand Prix Chess Championship 2010


2nd LEG - TAIPING Sponsored by Kuala Lumpur Kepong Bhd.

Organized By: Perak International Chess Association (PICA) & Dato’ Arthur Tan Chess Centre (DATCC)

Date : 11th April 2010 (Sunday)
Venue : Chinese Recreation Club, 2, Jln Stesen, Taiping, Perak

Prize :
Open
1st : RM250 + Medal + Certificate
2nd : RM 200 + Medal + Certificate
3rd : RM 150 + Medal + Certificate
4th : RM 100
5th : RM 80
6th : RM 70
7th : RM 60
8th : RM 50
(THE CHAMPION IN THE OPEN WILL BE GIVEN FREE ENTRY TO THE GRAND FINALS)

Under-16
1st : RM 100 + Medal + Certificate
2nd : RM 80 + Medal + Certificate
3rd : RM 60 + Medal + Certificate
4th : RM 50
5th : RM 40

Best Girl Under-16
1st : RM 40 + Medal + Certificate
2nd : RM 30 + Certificate
3rd : RM 20 + Certificate

Under-12
1st : RM 80 + Medal + Certificate
2nd : RM 60 + Medal + Certificate
3rd : RM 50 + Medal + Certificate
4th : RM 40
5th : RM 20

Best Girl Under-12
1st : RM 40 + Medal + Certificate
2nd : RM 30 + Certificate
3rd : RM 20 + Certificate

Schedule :
8:30 : Registration
9:30 : Round 1 - 4
2:00 : Round 5 - 7
5:15 : Prize Giving Ceremony

Time Control :
25 mins TO FINISH

Tie-Break :
SOLKOFF, SB, CUMULATIVE

LATE ENTRIES SURCHARGE RM 5.

PICA RESERVE THE RIGHT TO ACCEPT OR REJECT ENTRIES

Entry Fees :
Open : RM 25 (RM 20 for Perakians / PICA)
U-16 : RM 15 (RM 10 for Perakians / PICA)
U-12 : RM 10 (RM 5 for Perakians / PICA)

PAYMENT (Bank in) :

The entry form and a copy of pay-in-slip MUST be faxed to 05-2419289. (Not later than Thursday, 8h April 2010). Maybank Account : Perak International Chess Association (Account No: 0-08177-318240). Direct submission of entry form with cash payment to Yunus (Tel: 013-3908129) or Mrs Chow 05-8076882 (CRC Taiping during office hours).

Other Legs:

Parit Buntar, 25 Apr / Lumut, 16 May / Parit, 27 Jun / Teluk Intan, 11 Jul / Tapah/Kampar, 01 Aug / Grik, 26 Sep / Kuala Kangsar, 17 Oct / FINALS-Ipoh 19 Dec 2010 (All dates subject to confirmation)

Monday, February 22, 2010

Keputusan Pertandingan Catur Terbuka UTP

Tarikh : 21 Februari 2010
Tempat : Multi Purpose Hall, UTP

Kategori Terbuka :
1) Ian Udani
2) Tan Khai Boon
3) Sumant Subramaniam
4) Nur Nabila Azman Hisham
5) Abdullah Che Hasan
6) Ahmad Fadzil Nayan
7) Loo Swee Leong
8) Ismail Ahmad
9) Kamaluddin Yusof
10) Amri Ibni Hajar

Kategori Bawah 18 :
1) Sarika Subramaniam
2) Lau Tuck Khein
3) Fairuz Hamizah Ahmad Fuad
4) Mohd Azzam Mohd Yani
5) Muhammad Nuriman Yahaya
6) Muhammad Zikri Mat Zaki

Kategori Bawah 12 :
1) Muhammad Sirajuddin Munawwir Ahmad Fuad
2) Shreyes Subramaniam
3) Tang Wei Kit
4) Muhammad Nurihsan Yahaya
5) Nurislamurni Yahaya
6) Hariprasanth a/l Mahendran























































 

































Perak GP 2010!

Perak Grand Prix Chess Championship 2010

1st Leg (Kinta) Sponsored by Kuala Lumpur Kepong Bhd.
Organized By: Perak International Chess Association (PICA) & Dato’ Arthur Tan Chess Centre (DATCC)

Date : 7th March 2010 (Sunday)
Venue : Wisma Belia, Kompleks Belia dan Sukan, Ipoh, Perak
Prize :
Open
1st : RM250 + Medal + Certificate
2nd : RM 200 + Medal + Certificate
3rd : RM 150 + Medal + Certificate
4th : RM 100
5th : RM 80
6th : RM 70
7th : RM 60
8th : RM 50
(THE CHAMPION IN THE OPEN WILL BE GIVEN FREE ENTRY TO THE GRAND FINALS)

Under-16
1st : RM 100 + Medal + Certificate
2nd : RM 80 + Medal + Certificate
3rd : RM 60 + Medal + Certificate
4th : RM 50
5th : RM 40

Best Girl Under-16
1st : RM 40 + Medal + Certificate
2nd : RM 30 + Certificate
3rd : RM 20 + Certificate

Under-12
1st : RM 80 + Medal + Certificate
2nd : RM 60 + Medal + Certificate
3rd : RM 50 + Medal + Certificate
4th : RM 40
5th : RM 20

Best Girl Under-12
1st : RM 40 + Medal + Certificate
2nd : RM 30 + Certificate
3rd : RM 20 + Certificate

Schedule :
8:30 : Registration
9:30 : Round 1 - 4
2:00 : Round 5 - 7
5:15 : Prize Giving Ceremony

Time Control :
25 mins TO FINISH

Tie-Break :
SOLKOFF, SB, CUMULATIVE

LATE ENTRIES SURCHARGE RM 5,
PICA RESERVE THE RIGHT TO ACCEPT OR REJECT ENTRIES

Entry Fees :
Open : RM 25 (RM 20 for Perakians / PICA)
U-16 : RM 15 (RM 10 for Perakians / PICA)
U-12 : RM 10 (RM 5 for Perakians / PICA)

PAYMENT (Bank in) :
The entry form and a copy of pay-in-slip MUST be faxed to 05-2419289. (Not later than Thursday, 4th March 2010). Maybank Account : Perak International Chess Association (Account No: 0-08177-318240). Direct submission of entry form with cash payment to Yunus (Tel: 013-3908129)

Other Legs:
CRC Taiping, 11 Apr / Parit Buntar, 25 Apr / Lumut, 16 May / Parit, 27 Jun / Teluk Intan, 11 Jul / Tapah/Kampar, 01 Aug / Grik, 26 Sep / Kuala Kangsar, 17 Oct / FINALS-Ipoh 19 Dec 2010 (All dates subject to confirmation)

Friday, February 19, 2010

Kursus Kejurulatihan Catur

Kursus Kejurulatihan Catur

Tarikh : 26 (Jumaat) - 28 (Ahad) Februari 2010

Tempat : Kompleks Belia Dan Sukan, Ipoh

Syarat-syarat Penyertaan :
1) Terbuka kepada semua ahli Perak International Chess Asssociation (PICA).
2) Mempunyai pengalaman dan pengetahuan asas bermain catur.
3) Berminat untuk menjadi jurulatih catur di Negeri Perak.

- Tempat adalah terhad.
- Penginapan dan makan minum adalah tanggungan sendiri.
- Sijil Kelayakan Jurulatih akan dikeluarkan oleh Malaysian Chess Federation (MCF).
- Slot 1 pada hari Jumaat bermula pada jam 10:00 pagi. Slot terakhir pada hari Ahad akan berakhir pada jam 12:30 tengahari.

Kepada yang berminat, sila hubungi :

En. Abd Ur-Rahman Mohamed Amin (019-2526121)

*Bagi guru-guru dari JPN Perak, penyertaan anda hendaklah melalui Pengerusi Teknik Dan Pembangunan Sukan Catur Perak, En. Mohd. Zaki Mahmood (019-3801307).

Anjuran : PICA dengan kerjasama MCF, Jabatan Belia dan Sukan dan Jabatan Pelajaran Negeri Perak

Tuesday, February 2, 2010

Kejohanan Catur SMK Seri Putra 2010

Kejohanan Catur SMK Seri Putra 2010
(Anjuran bersama PICA & Kelab Catur SMK Seri Putra)

Syarat :
1) Terbuka kepada semua peminat Catur di dalam & luar negeri.
2) Murid perlu membawa salinan photostat Sijil Beranak atau K/P sebagai bukti.
3) Surat Pengesahan dari Sekolah juga diterima sebagai bukti.
4) Terbuka kepada 80 peserta yang pertama sahaja. Sila berdaftar dengan En.Abu Bakar
(014 2510852) secara SMS. Nyatakan nama penuh, sekolah dan kategori.
Jika ramai peserta, sila fax (05 5951371) untuk perhatian En. Abu Bakar.

Tempat : Dewan SMK Seri Putra, Ipoh.

Tarikh : 7 Feb 2010 (Ahad) – Kategori Bawah 10/12/15 (L&P) dan Terbuka

Yuran : RM 5.00 (Kategori B10 / B12) RM 10.00 (Kategori B15 dan Terbuka)

Tarikh Tutup : 4 Feb 2010 (Khamis)

Kawalan Masa : 20 minit seorang. (40 minit satu pusingan)

Hadiah :

Kategori : B10 thn / B12 thn / B15 thn (setiap kategori hadiah berlainan)

Johan (Lelaki & Perempuan) Trofi + Sijil
Naib Johan (Lelaki & Perempuan) Trofi + Sijil
Tempat Ke-3 (Lelaki & Perempuan) Trofi + Sijil

* Semua peserta sekolah rendah & sekolah menengah akan diberi sijil penyertaan.

Terbuka :

Johan = RM 100
Naib Johan = RM 60
Ke-3 = RM 60
Ke-4 = RM 40
Ke-5 = RM 40
Ke-6 = RM 30
Ke-7 = RM 30
Ke-8 = RM 20
Ke-9 = RM 20
Ke-10 = RM 20

Jadual Kejohanan

Pendaftaran : 8.30 – 9.00 pg
Taklimat : 9.00 – 9.30 pg
Pusingan 1 : 9.30 – 10.10 pg
Pusingan 2 : 10.20 – 11.00 pg
Pusingan 3 : 11.10 – 11.50 tgh
Rehat / Makan : 12.00 – 1.00 ptg
Pusingan 4 : 1.00 – 1.40 tgh
Pusingan 5 : 1.50 – 2.30 ptg
Pusingan 6 : 2.40 – 3.20 ptg.
Majlis Penutup / Penyampaian Hadiah : 4.00 ptg.

Sila berdaftar dengan En.Abu Bakar M.Abdullah (014 2510852 / 014 2510952) atau Tn.Hj. Yunus (013 3908129)
*sms nama penuh, sekolah dan kategori.

Tuesday, January 12, 2010



A chess competition organized by Universiti Teknologi petronas